1989-ben, a szegedi Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán diplomáztam, majd 1994-ben reumatológia és fizioterápia szakvizsgákat tettem. 2011-ben a Budapesti Műszaki Egyetemen menedzsment szakirányban közgazdász diplomát szereztem.
Több mozgásszervi megbetegedésekkel foglalkozó intézmény után az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézetben dolgoztam főorvosként, de praktizáltam egyetemi klinikákon Párizsban és Zürichben is, ahonnan mind értékes tapasztalatokkal tértem haza. Szerencsésnek tartom magam, hiszen gyógyszerkutató cégnél vezető beosztásban foglalkozhattam különböző, a mozgásszervi betegségekre alkalmazott gyógyszerek kifejlesztésével és terápiás alkalmazásával.
A “mozgás könnyedsége” magyarországi program orvosszakmai vezetőjeként proaktívan teszek a mozgásszervi betegségek megelőzéséért és kezeléséért.
Kollégáimmal azért dolgozunk, hogy senkinek se kelljen kiesnie a munkából vagy lemondani megszokott életminőségéről. Az utóbbi néhány évtizedben alaposan megváltoztak az életkörülményeink, civilizációs problémák jelentkeztek. Legtöbbször ülő helyzetben dolgozunk: tárgyalásokon veszünk részt, monitorok előtt görnyedünk. Így ma már a reumatológus sem feltétlenül az idősebbek kezelőorvosa, hiszen egyre gyakrabban keresnek fel a harmincas-negyvenes korosztályból is.
Sajnos még mindig sokan halogatják a kivizsgálást, és akkor érkeznek meg hozzánk, amikor a fájdalom már a mindennapi tevékenységükben korlátozza őket. Ez a halogató hozzáállás nagyon veszélyes mozgásszervi betegségek esetén. A visszafordíthatatlan elváltozások megelőzéséért és a teljes gyógyulásért mielőbb érdemes specialistához fordulni.
Én a szakmaiságban hiszek, nem a jól hangzó ígéretekben – fontos, hogy ne csak ideig-óráig szüntessem meg pácienseim fájdalmait, hanem tartós javulást érjek el.
Ugyanilyen hangsúlyos számomra a betegekkel folytatott aktív kommunikáció, a válaszadás minden felmerülő kérdésre, félelemre, hiszen a betegekre szánt idő megtérül és segít az orvosnak megtalálni a legjobb utat a gyógyításban!