1992-ben születtem Gyulán, orvosi diplomámat „Summa Cum Laude” minősítéssel a Szegedi Tudományegyetemen szereztem. Egyetemi éveim alatt az Anatómiai Intézet demonstrátoraként – az orvostanhallgatók oktatása mellett – preparációs tevékenységet is végeztem. Az idegi struktúrák részletes anatómiai tanulmányozása késztetett arra, hogy a diploma megszerzése után az idegsebészeti szakképzésre jelentkezzem.
Nagy büszkeséggel töltött el, hogy 2016-ban sikerült felvételt nyernem az ország legismertebb idegsebészeti klinikájára, az Országos Mentális Idegtudományi és Idegsebészeti Intézetbe, ahol jelenleg már idegsebész szakorvosként dolgozom. Az Intézet nem csak itthon komoly hírű, de Európában is a harmadik legnagyobb idegsebészeti központnak számír, hiszen évente mintegy 4000 fekvőbeteg ellátását végzi. Felbecsülhetetlen, páratlan szakmai tapasztalattal gazdagodhattam itt az évek során.
Hálás szívvel vállalok részt az utánpótlás kinevelésében is; a Semmelweis Egyetem Idegsebészeti Tanszékén orvostanhallgatók képzésében is részt veszek. Bízom benne, hogy tudok számukra izgalmas újdonságokkal szolgálni, s megoszthatom a fiatalabb generációval azt a tudást, amelyet magam külföldi intézetek továbbképzésén, konferenciáin, gyakorlati kurzusain szereztem, hallgatóként és előadóként egyaránt. Modern, innovatív technikák elsajátítása céljából külföldi gyakorlatokat töltöttem el Olaszországban, Szerbiában és Ausztriában is.
Szakmai fókuszom és tudományos érdeklődési köröm a gerincsebészeti technikák minimál invazív alkalmazása, a gerincbántalmak sebészi kezelésének elkerüléséhez szükséges minimál invazív technikák elsajátítása és alkalmazása, perifériás idegbántalmak kezelése, ultrahangos és endoszkópos kezelések használata az idegsebészet területén.
Az elmúlt években pácienseim számos szakterületet érintő betegség miatt szavaztak a praxisomnak bizalmat: gyakran kerestek és keresnek fel a gerinc stabilitását, az agyvíz keringési zavarait érintő gondok, vagy porckorongsérv miatt, vagy agydaganat gyanújával, amiből egyaránt ismerünk jó- és rosszindulatú típust is és természetesen mindkettő eltérő kezelést igényel. Egyik speciális területem az úgynevezett Alagút-szindrómák kezelése: ez olyan betegségek gyűjtőneve, amelyek akkor fordulnak elő, amikor az idegek nyomás alá kerülnek, miközben szűk anatómiai alagutakon haladnak át. Bizonyos állapotok, így a diabétesz, az elhízás, de a terhesség és még a sportok is hajlamosíthatnak erre a betegségre, amely zsibbadáshoz, bizsergéshez, tartós fájdalomhoz vezethet.
A fenti, összetett megközelítést igénylő betegségek miatt is különösen fontosnak tartom a korai diagnózisokat és a kezelések mielőbbi megkezdését, mert minél később avatkozunk be, idegrendszerünk annál többet sérül. De ugyanilyen fontos az utánkövetés szerepe; végső célom, egyben szakorvosi ars poeticám, hogy pácienseimnek mindig az egyedi igényeiknek legmegfelelőbb, személyre szabott kezelést nyújtsam – minden kompromisszum nélkül.