Több mint négy évtizede foglalkozom különféle sportsérülésekkel, a hát, a derék, a gerinc bántalmaival, izom- és szalagsérülésekkel, a térd, a boka és a könyök elváltozásaival, ízületi sérülésekkel. Ebből huszonöt évet a Fradi férfi futballcsapatának saját sportmasszőreként tölthettem, olyan legendák izomzatán dolgozhattam, mint Nyilasi Tibor, Simon Tibor vagy Lipcsei Péter.
Ifjú sportolóként a Fradi színeiben voltam profi kerékpárversenyző, így már fiatalon első kézből szerezhettem tapasztalatot különféle sportsérülésekről és az emberi izomzat működéséről. Életem egyik legnagyobb büszkesége a klubnál eltöltött, most már több mint hatvan esztendő, amiért aranydiplomát is kaptam. 1983-ban egy nemzetközi meccsen védhettem is a Fradi kapuját - ez rajtam kívül még egyetlen masszőrnek sikerült.
Ma már képzett sportmasszőr, kiropraktőr, gyógymasszőr és fizioterapeutának is mondhatom magam, összesen 14 különböző területről rendelkezem képesítéssel. De ezek mit sem érnek összetett, személyre szabott megközelítés nélkül - gyorsan megtanultam, hogy nincs két ugyanolyan páciens és sérülés, a különböző fájdalmakat és sérüléseket egymásra épülő, egyedi módszerekkel érdemes kezelni.
Profi sportkarrier után gyógyítás
Amikor befejeztem a sportpályafutásomat kerékpárosként, a Fradi férfi futballcsapatának személyes “gyúrója” lehettem. Nagyon fontos emberi kapcsolatok, barátságok születtek meg. Büszke voltam sportolói eredményeimre, de a Fradi erejét mindig is a labdarúgás adta; ha az rendben ment, a klub többi része is jól működött.
Úgy éreztem, többet tudok tenni a futballcsapatért sportmasszőrként; csakhogy elvégeztem a sportmasszőr képzést, és nem voltam elégedett. Elvégeztem a gyógymasszőr képzést, de még mindig többre vágytam; szaktudásomat bővítettem a kínai akupresszúrával, Svájcból a kiropraktikával, azaz keleti és nyugati technikákat egyaránt elsajátítottam. Rájöttem, az a vágy, hogy sportolóként nyerni akarok, később az motivált és vitt előrébb a szakmában is, mivel azért nem voltam elégedett, mert én akartam lenni a legjobb. És ez a mai napig így van.
Hálával és büszkeséggel oszthatom meg, hogy a Magyar Olimpiai Csapat stábjának is tagja vagyok, a magyar vívóválogatott tagjainak izomzatán is én dolgoztam, Szilágyi Áron háromszoros olimpia kardvívónkat is én gyúrhattam az ütközetetkhez.
Szakmai megközelítésem lényegében három elemből áll: a probléma megismerése, a betegség okának megállapítása, végezetül annak megszüntetése. Bár a gyakorlatban ez nem mindig ilyen könnyű és egyszerű, mint ahogy hangzik, garantálom, mindent elkövetek, hogy a páciensek a kezeim alatt így érezzék.